westernové oblečení+něco navíc

28. června 2009 v 17:52 | bara |  western
Westernové oblečení
Základní oblečení tvoří džínsové kalhoty s dvojitým švem na vnější straně, kovbojské kozačky a westernový klobouk. Kalhoty nesmějí mít dvojitý šev na vnitřní straně, aby se jezdec během jízdy neodřel. Pro disciplíny ,,na ohlávce" (halterclas) nosí ženy elegantní kabátek a speciální kalhoty. při těchto disciplínách se nenosí ostruhy. Během většiny drezurních disciplín nosí ženy přiléhavé oblečení, například bodystocking. Muži nosí během halterclas krátký kabátek s kravatou a přo drezurních disciplínách košili s dlouhým rukávem, džíny, kovbojské kozačky a westernový klobouk. Pro disciplínu zvanou hunter under saddle je předepsán anglický honební kostým. Během disciplín cutting a working cowhorse nosí ženy i muži většinou chaps.
CHAPS
Jsou v podstatě kožené návleky na nohy. Rozlišujeme chapsy na
- showring chaps- zapínají se na zip až dolů.
- ranchwork chaps-jsou širší a na vnější straně nemívají ozdobné třásně, zapínají s ena pár řemínků.
OSTRUHY
Přestože není používání ostruh soutěží povinné, většina jezdců však jimi koně nepobízí, anebo jen ojediněle.


Popis westernového sedla:

Westernové sedlo se skládá z přední a zadní rozsochy, hrušky, z posedlí, z bočnic, sedlové deky, zadního sedlovéjo řemenu, fenderu, třmenů, podbřišníku a řemenu na upevnění nákladu.
Westernové sedlo ze všech možných druhů sedel nejlépe rozkládá váhu. Proto mu mnoho rekreačních jezdců dává přednost před jinými sedly, přestože nejezdí ve westernovém stylu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama